ستاره ای دیگر در ویترین افتخارات خانواده ی سوره

1399/08/10   07:03:00

پرهام مانیان یکی از دانشجویان کارشناسی ارشد انیمیشن دانشکده هنر دانشگاه سوره، برنده جشنواره سن دیه گو آمریکا شد.

 ستاره ای دیگر در ویترین افتخارات خانواده ی سوره

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سوره، انیمیشن کوتاه *من مرزی نمی بینم، شما چطور؟* به کارگردانی پرهام مانیان، از دانشجویان گروه انیمیشن دانشگاه سوره، جایزه بهترین انیمیشن در بخش چالش فیلم قرنطینه نوزدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم سن دیه گو آمریکا را دریافت کرد.
این استاپ موشن سه دقیقه ای با تکنیک خمیری (clay motion) ساخته شده و موضوع آن همکاری و صلح جهانی برای مقابله با کروناست. 
این انیمیشن که با تکنیک استاپ موشن ساخته شده است، از میان یازده هزار اثر ارسالی از ۷۵ کشور دنیا برگزیده شد.
مانیان پیش از این نیز موفق به دریافت جایزه گلدن مورف از استودیو آردمن انگلستان در سال ۲۰۱۹ شده بود.
جشنواره بین المللی فیلم سن دیه گو/San Diego International Film Festival ۲۰۲۰ از ۱۵ تا ۱۸ اکتبر (۲۴ تا ۲۷ مهر) برگزار شد و هیأت داوران جشنواره، این فیلم را از میان بیش از ۱۱ هزار اثری برگزید که از سوی هنرمندان ۷۵ کشور ارسال شده بود.
بخش فیلم چالش قرنطینه/ Quarantine Film Challenge به عنوان بخشی جنبی در این جشنواره برای سال جاری با همکاری فیلم کنسرسیوم و جشنواره بین المللی فیلم سن دیه گو درنظر گرفته شد.
جشنواره فیلم سن دیه گو به روایت صفحه ویکی پدیای این جشنواره از سال ۲۰۰۱ پایه گذاری شد و بزرگ ترین جشنواره مستقل در کالیفرنیای آمریکاست که پاییز هر سال به همت بنیاد فیلم سن دیه گو برگزار می شود. این جشنواره یک دهه بعد از آغاز، تغییراتی اساسی کرد و از سال ۲۰۱۲ با مدیریت جدید و برای رقابت با جشنواره های مستقلی مانند ساندنس/ Sundance و تریبیکا/ Tribeca به کار خود ادامه داد.  
این جشنواره در سال جاری برای هماهنگی با شرایط همه گیری عالم گیر کرونا ضمن کوتاه کردن روزهای برگزاری از شش روز به چهار روز، تجربه جدیدی را برای علاقه مندان به سینما رقم زدند و بخش های نمایشی جشنواره را به صورت سینماخودرو و مجازی برگزار کردند. این جشنواره در سال جاری، میزبان ۱۱۵ فیلم از ۶۰ کشور جهان از جمله فیلم های مستند، کوتاه و داستانی بود.
دانشگاه سوره، موفقیت در این جشنواره را به دانشجوی خود پرهام مانیان تبریک می گوید.ستاره ای دیگر افتخارات دانشجو گروه انیمیشن دانشکده هنر دانشگاه سوره