کد خبر : 270068
تاریخ انتشار : 18 تیر 1399 4:41
تعداد بازدید : 259

نشست مشترک دانشگاه سوره با معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

درنشست مشترکی که بین مسئولین دانشگاه سوره و معاونت امورهنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزارشد، مسائل مشترک فی مابین مورد بحث و گفت وگو قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سوره و به نقل از معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در جلسه مشترکی که روز سه شنبه  17 تیرماه در دفتر معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد، دکتر ساعی و هیأت همراه  با  دکتر حسینی معاون امور هنری و مسئولین ارشد  این اداره به گفت وگو پرداختند. 
 ابتدا محمدحسین ساعی، رییس دانشگاه سوره ضمن توضیح در خصوص سابقه فعالیت دانشگاه سوره در باره رشته های هنر گفت: دانشگاه سوره به عنوان یک دانشگاه کاربردی که بسیاری از فارغ التحصیلان آن در بخش حرفه ای هنر مشغول فعالیت هستند تمایل دارد که در حوزه های گوناگون با معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همکاری کند ازجمله: در حوزه آموزش و پژوهش هنر، برگزاری سمینار، نمایشگاه و جشنواره های مشترک، معرفی دانشجویان برتر جهت شرکت در جشنواره های معتبر داخلی و خارجی و بررسی و آسیب شناسی مسایل آموزش هنر و نیازهای این حوزه.
 ایشان افزود: در نظر داریم با توجه به نیازهای امروز عرصه هنر رشته های جدیدی را در دانشگاه سوره راه اندازی کنیم تا بخشی از نیاز واقعی جامعه هنری را به صورت تخصصی تامین کرده باشیم. 
سیدمجتبی حسینی؛ معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه گفت: طبق آمارهای موجود در حال حاضر بیش از 290 هزار نفر در آموزش عالی در حال تحصیل هنر هستند. بین تعداد هنرآموخته ها و نیروی انسانی هنر و نیاز جامعه و فضاهای فعالیت های حرفه ای هنر تناسب وجود ندارد. ضرورت دارد با نگاه فرایندمحور از فعالیت های جزیره ای بدون در نظرگرفتن زمینه ها و پیامدهای آن و شرایط اجتماعی و فرهنگی کاسته شود و به جای تمرکز و توجه بر کمیت در آموزش هنر برای کیفیت آموزش هنر فکر و برنامه ریزی شود. 
ایشان همچنین افزود: یکی از آفت ها و تنش های فعلی تعدد جشنواره هاست، برخی از این جشنواره ها، خود به یک آسیب تبدیل شده اند. البته جشنواره هایی نیز هستند که مهم، کیفی و تأثیرگذارند و ضرورت دارد که تداوم یابند. 
در این نشست حمید قبادی؛ مشاور اجرایی معاونت امور هنری، محمد اله یاری؛ مدیرکل دفتر موسیقی، علی اکبر صفی پور؛ مدیر کل دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری، احمد صدری؛ مشاور معاون هنری و مجید فروغی مدیر روابط عمومی معاونت امور هنری نظرات و پیشنهادهای خود را بیان کردند. 
کاظم نظری؛ سرپرست دانشکده هنر دانشگاه سوره، یوسف خجیر؛ معاون پژوهشی دانشگاه سوره، سیدامین موسوی؛ مدیر دفتر ریاست، روابط عمومی و امور هیأت ها و محمد امین ابوحمزه؛ مدیر امور فرهنگی دانشگاه سوره نیز پیشنهادهای خود را بیان کردند و مقرر شد طی تفاهم نامه ای مشترک مسایل مورد هدف پیگری و اجرایی شود.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :