کد خبر : 270881
تاریخ انتشار : 21 مرداد 1399 11:51
تعداد بازدید : 88

کتاب " قصه کربلا " منتشر شد

کتاب (قصه کربلا) نوشته مهدی قزلی توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر و راهی بازار نشر شد.

 کربلا

به گزارش روابط عمومی دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه سوره _ کتاب «قصه کربلا» با عنوان تکمیلی «برش های از زندگی امام حسین از آغاز تا پرواز» نوشته مهدی قزلی توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر و راهی بازار نشر شده است .

این کتاب گزیده وقایع تاثیرگذار از واقعه عاشورا و زندگی امام حسین (ع) را شامل می شود. قزلی پیش از این ، کتاب «پنجره های تشنه» را درباره انتقال ضریح مرقد امام حسین (ع) از ایران تا کربلا را نوشته و منتشر کرده است .

قزلی در مقدمه کتاب " قصه کربلا" اینگونه نوشته است :

 «گاهی می شود اتفاقی آرام آرام در زندگی آدمی رخ می دهد. اتفاقی که اگر آرام آرام رخ نمی داد، هیچ کس باورش نمی کرد. اتفاقی که همه نگاهش می کنند، دوست ندارند واقعیت داشته باشد ولی دارد. چه بسا خود آدم هم دستی در آن داشته باشد. آن چه در عاشورای سال شصت و یک در کربلا اتفاق افتاد هم از این دست است ماجرای که ریشه اش در جاهلیت اعراب حجاز بود و بعثت پیامبر آخرین از بین آنها و عدم توان مردم در انکار پیامبر اسلام و خلافت و کشورگشایی ها و اخلاص علی و شجاعت علی و عدل علی و خلافت علی و نامردمی نامردان و مردی مردان و خواست خدا و تمکین حسین ولی خدا.

این اتفاق باعث شد آخرین پسر دختر یک پیامبر از شرق تا غرب عالم جسمش بر پهنه خاک بیفتد و بشود آنچه نباید.

انگار همه دنیا خواب نما شده بودند. خون نواده رسول خدا که زمین ریخت کم کم خواب از سر آدم و عالم پرید. هرکه از خواب بیدار می شد یا دیوانه می شد یا فدایی یا فراری.

ماجرای کربلا بیشتر به یک قصه شبیه است. قصه ای که واقعی ست اما باورکردنی نیست و ای کاش این فقط این یک قصه بود.»

کتاب «قصه کربلا» در ۱۹۲ صفحه از سوی انتشارات شهید کاظمی وارد بازار کتاب شده است .

 

انتهای پیام/


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :