کد خبر : 242558
تاریخ انتشار : 17 مرداد 1397 13:12
تعداد بازدید : 1078

مراسم افتتاحیه مدرسه تابستانی برگزار شد

مدرسه ملی سینمای ایران به میزبانی دانشگاه سوره و با حضور دانشجویان برگزیدۀ دانشگاه های سینمایی مراسم افتتاحیه نخستین دوره مدرسه تابستانی با موضوع فیلم سازی توریستی را برگزار کرد.
مدرسه ملی سینمای ایران به میزبانی دانشگاه سوره و با حضور دانشجویان برگزیدۀ دانشگاه های سینمایی مراسم افتتاحیه نخستین دوره مدرسه تابستانی با موضوع فیلم سازی توریستی را برگزار کرد.


این مراسم با اجرای رامتین شهبازی، مدرس، پژوهش گر و مدیر گروه سینمای دانشگاه سوره گردید. وی ضمن خوش آمد گویی به دانشجویان حاضر در جلسه، به تشریح کلیات اهداف و نحوۀ شکل گیری این برنامه پرداخت. به گفته شهبازی: «مدرسه تابستانی از برنامه های مهمی است که در تمام دانشگاه های مطرح دنیا برگزار می شود. این برنامه در ایران بیشتر در حوزه علوم انسانی اتفاق می افتد و متأسفانه در رشته های هنری کمتر شاهد چنین تجربه ای بوده ایم.»

در ادامه دکتر محمدرضا سعید آبادی، مدیر گروه مدیریت و گردشگری پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران، دبیر کل اسبق کمیسیون ملی یونسکو ایران و مشاور بین الملل مدرسه ملی سینما ضمن تشریح  ماهیت  میراث فرهنگی، انواع آن و نسبت میان گردشگری و سینما گفت: «امروز خوب است که ایران از پنجرۀ حافظ، سعدی، مولانا و فردوسی دیده شود. از پنجرۀ میراث فرهنگی و قطعاً این اتفاق با دستان توانای شما جوانان می تواند اتفاق بیفتد.» وی در ادامه افزود: «کاری که شما در مدرسه تابستانه رقم خواهید زد، این است که تلاش کنیم زیبایی، دانایی و نیکویی ایران و تمدن ایرانی را با مدیوم پر قدرتی چون سینما به جهان معرفی کنید.»

امیر اثباتی، طراح هنری سینمای کشور واپسین سخنران این مراسم بود. به گفته وی «در صنعت رسانه و در دنیای امروز، گردشگری یکی از مسائل پول ساز و در بسیاری از کشورها معادل نفت است. در عین حال یکی از مشکلات نظام آموزشی ما عدم تعادل میان فراگیری آموزش نظری و اصول کاربردی آن است. این تعادل به سختی رعایت می شود و به همین دلیل وقتی فارغ التحصیلان وارد بازار کار حرفه ای می شوند، چندان نمی توانند توانایی های خود را بروز دهند. تمام این موارد و شاید عوامل بیشتری از این دست را می توان دلیل و ضرورت برگزاری چنین دوره ای قلمداد نمود.» در ادامه اثباتی با بیان زمان بندی و جزئیات برنامه ریزی های انجام شده در دوره، چگونگی پیش برد برنامه های آموزشی و ارائه پروژه های نهایی را برای دانشجویان تشریح کرد.
 
پرسش و پاسخ میان برگزار کنندگان و دانشجویان جهت روشن تر شدن زوایای این برنامه پایان بخش این مراسم بود که با حضور مدیران گروه سینمای دانشگاه های مدعو، معاون فرهنگی و هنری دانشگاه سوره و مسئولان مدرسه ملی سینمای ایران برگزار گردید.

شایان ذکر است نخستین دوره مدرسه تابستانی از ۲۰ مرداد لغایت ۲ شهریور به میزبانی دانشگاه سوره و در راستای مأموریت راهبردی مدرسه ملی مبنی بر توانمندسازی و اشتغال پذیری دانشجویان سینما برگزار خواهد گردید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :