کد خبر : 250156
تاریخ انتشار : 5 آذر 1397 10:56
تعداد بازدید : 862

معرفی برگزیدگان نخستین جشنواره «بانگ پویایی»

آیین پایانی نخستین جشنواره سراسری انیمیشن دانشجویی [بانگ پویایی] دانشگاه سوره، چهارشنبه ۳۰ آبان در سالن سینما تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.
  

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این مراسم با پیام دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری گشایش یافت. اجرای زنده گروه موسیقی بمرانی و شعر خوانی طنز همایون حسینیان از دیگر برنامه های این آیین بود.

در ادامه؛ پیام صوتی استاد شهرام خوارزمی که به دلیل بستری بودن امکان حضور در این مراسم را نداشتند و مدتی است جامعه انیمیشن نگران حال ایشان هستند برای حضار پخش شد.

دکتر محمد روشن(ریاست دانشگاه سوره)، دکتر مهران هوشیار(معاونت دانشگاه سوره)، خسرو خسروی(ریاست دانشکده هنر دانشگاه سوره)، دکتر کیارش زندی(مدیر گروه انیمیشن دانشگاه سوره و دبیرکل جشنواره بانگ پویایی)، محمدرضا کریمی صارمی (مدیرعامل سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان) و سجاد صبور(دبیر کانون دانشجویی انیمیشن دانشگاه سوره و دبیر این دوره جشنواره) افرادی بودند که به روی صحنه رفتند و سخنرانی های کوتاهی داشتند

.

در این رویداد از نخستین تولید استودیوی انیمیشن دانشگاه سوره که با هدایت حسام مخبر و دانشجویان ایشان ساخته شده بود، رونمایی گردید. از دکتر محمدپور قاضی و نبی خسروی معاونین سابق دانشگاه سوره که به گفته مجری؛ کلید این جشنواره در زمان ایشان زده شده بود و محمد رحیم لیوانی(مدیر مرکز انیمیشن صداوسیما "صبا") به عنوان استاد برگزیده با ارزیابی دانشجویان گروه انیمیشن دانشگاه سوره و دکتر مجید آقایی، مدرس کارگاه کارگردانی فیلم و انیمیشن کوتاه، که به مدت چهار روز همراه با جشنواره در محل دانشگاه سوره برگزار شده بود، تقدیر و تشکر شد.


در پایان نیز جوایز برگزیدگان بخش مسابقه از بین ۹۶۳ اثر شرکت کننده بدین شرح تقدیم شد:

جوایز بخش انیمیشن دانشجویی؛ گرامیداشت یاد استاد اسفندیار احمدیه که توسط همسر ایشان خانم پرویندخت مهاجر به همراه داوران این بخش؛ دکتر امیرحسن ندایی، فرخ یکدانه و امیر سحرخیز اهداشد:

نفر اول ملیحه غلامزاده برای انیمیشن "کلاف" برنده ۳۰ میلیون ریال وجه نقد + یک دوره جامع پیوسته کلاسهای آموزشی "مدرسه هنری ایده" به ارزش ۸۰ میلیون ریال + تندیس و سپاسنامه جشنواره

نفر دوم زهرا رستم پور برای انیمیشن "گرسنگی" برنده ۲۰ میلیون ریال وجه نقد + یک دوره پیوسته کلاسهای آموزشی "مدرسه هنری ایده" به ارزش ۴۰ میلیون ریال + تندیس و سپاسنامه جشنواره

نفر سوم کیانا عصاریان برای انیمیشن "کینگ رام" برنده ۱۰ میلیون ریال وجه نقد + یک دوره پیوسته کلاسهای آموزشی "مدرسه هنری ایده" به ارزش ۱۰ میلیون ریال + تندیس و سپاسنامه جشنواره و سه جایزه ویژه کارآفرینی جشنواره و عقد قرارداد به مبلغ ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال برای ساخت انیمیشن کوتاه با مرکز صبا برای دو نفر و یک نفر با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با تندیس و سپاسنامه جشنواره به هنرمندان زیر تعلق گرفت:
الهام طرقی برای انیمیشن "هیچکس"
المیرا باقرزاده برای انیمیشن "روح انگیز"
سمانه شجاعی برای انیمیشن "اکتسابات انتسابی"

در این بخش لیلا آهنگ، امین ملکوتی خواه و نسترن بیزمارک شایسته تندیس و سپاسنامه جشنواره شناخته شدند

جوایز بخش رساله ها و پایان نامه های نظری مقطع کارشناسی ارشد؛ گرامیداشت یاد استاد شهید دکتر حسین فهیمی که توسط پسردایی ایشان (سعید رحیمی پور) به همراه داوران این بخش؛ دکتر ناصر گل محمدی، دکتر محمد معین الدینی و دکتر فاطمه حسینی شکیب اهداشد:

نفر اول مرضیه شمس الهی ۱۵ میلیون ریال + تندیس و سپاسنامه جشنواره
نفر دوم افسانه عزیزمحمدی ۱۰ میلیون ریال + تندیس و سپاسنامه جشنواره
نفر سوم فریده مهری ۵ میلیون ریال + تندیس و سپاسنامه جشنواره

و نسترن بیزمارک و مرتضی کریمی نفرات برتر و شایسته تندیس و سپاسنامه جشنواره شناخته شدند.
و از غزال بداغی به عنوان پایان نامه برتر مقطع کارشناسی با تندیس و سپاسنامه جشنواره تقدیر شد.

جوایز بخش گرافیک متحرک با گرایش موشن لوگو؛ گرامیداشت یاد استاد مرتضی ممیز که توسط پسر ایشان (انوشیروان ممیز) و بخش موشن گرافیکس گرامیداشت یاد استاد مهدی سماکار که توسط همسر ایشان (خانم فروغ ابطحی) به همراه داوران این بخش؛ جمال رحمتی، سعید زارع و عمار عیسی پور اهداشد:

جوایز بخش اول(نشانه متحرک):
نفر اول سپیده معلم ۱۵ میلیون ریال + تندیس و سپاسنامه جشنواره
نفر دوم محمدحسن اصنعی ۱۰ میلیون ریال + تندیس و سپاسنامه جشنواره
نفر سوم میثاق صبوری شایان ۵ میلیون ریال + تندیس و سپاسنامه جشنواره

جوایز بخش دوم(موشن گرافیکس با موضوع آزاد):
نفر اول سپیده جلالی ۵ میلیون ریال وجه نقد + یک دوره جامع پیوسته کلاس های آموزشی "مدرسه هنری ایده" به ارزش ۸۰ میلیون ریال + لوح تقدیر از طرف انجمن صنفی گرافیک متحرک + تندیس و سپاسنامه جشنواره
نفر دوم علی معصومی ۵ میلیون ریال وجه نقد + یک دوره پیوسته کلاس های آموزشی "مدرسه هنری ایده" به ارزش ۴۰ میلیون ریال + لوح تقدیر از طرف انجمن صنفی گرافیک متحرک + تندیس و سپاسنامه جشنواره
نفر سوم محمد علیزاده ۵ میلیون ریال وجه نقد + یک دوره پیوسته کلاس های آموزشی "مدرسه هنری ایده" به ارزش ۱۰ میلیون ریال + لوح تقدیر از طرف انجمن صنفی گرافیک متحرک + تندیس و سپاسنامه جشنواره
وسپیده معلم در این گرایش هم با لوح تقدیر از طرف انجمن صنفی گرافیک متحرک + تندیس و سپاسنامه جشنواره مورد تقدیر قرارگرفت.


جوایز بخش کانسپت دیزاین (طراحی مفهومی)؛ گرامیداشت یاد استاد وحید نصیریان که توسط داوران این بخش؛ علیرضا کاویان راد، علی رادمند و رضا بهمنی اهداشد:

نفر اول کسری یزدانی ۱۵ میلیون ریال وجه نقد + یک دوره پیوسته کلاس های آموزشی "زیما، مدرسه طرح و تصویر" به ارزش ۴۰ میلیون ریال+ تندیس و سپاسنامه جشنواره
نفر دوم اسفندیار حاجی سیداسدالله ۱۰ میلیون ریال وجه نقد + یک دوره پیوسته کلاس های آموزشی "زیما، مدرسه طرح و تصویر" به ارزش ۲۰ میلیون ریال+ تندیس و سپاسنامه جشنواره
نفر سوم احسان دهقان ۵ میلیون ریال وجه نقد + یک دوره پیوسته کلاس های آموزشی "زیما، مدرسه طرح و تصویر" به ارزش ۱۰ میلیون ریال + تندیس و سپاسنامه جشنواره
در این بخش حسام لسانی و سینا معصومی شایسته تندیس و سپاسنامه جشنواره شناخته شدند.

جوایز بخش متحرکسازی (انیمیت)؛ گرامیداشت یاد استاد پرویز نادری که توسط داوران این بخش؛ علی احمدی، بابک نکویی و سعادت رحیم زاده اهداشد:

جوایز این بخش:
نفر اول کسری یزدانی ۱۵ میلیون ریال + تندیس و سپاسنامه جشنواره
نفر دوم فاطمه جاذبی ۱۰ میلیون ریال + تندیس و سپاسنامه جشنواره
نفر سوم شروین بحری ۵ میلیون ریال + تندیس و سپاسنامه جشنواره
در این بخش مهدی خلیلی، احمد ایرانی و عماد کریم فرد شایسته تندیس و سپاسنامه جشنواره شناخته شدند.

جوایز بخش خلاق و دانش آموزی؛ گرامیداشت یاد استادوجیه الله فرد مقدم که توسط داوران این بخش؛ مریم کشکولی نیا، حسین مرادی زاده و مهدی خرمیان اهداشد:

نفر اول مهرانه صفوی مقدم ۱۵ میلیون ریال جایزه خلاقیت دیرین دیرین + تندیس و سپاسنامه جشنواره
نفر دوم آرمیتا شهبازکیا ۱۰ میلیون ریال جایزه خلاقیت دیرین دیرین + تندیس و سپاسنامه جشنواره
نفر سوم آیداکشاورز و حدیث عابدی ۵ میلیون ریال جایزه خلاقیت دیرین دیرین + تندیس و سپاسنامه جشنواره
در این بخش مستوره رضایی و محسن مهادی شایسته تقدیر و مبینا حنیفه برنده دیپلم افتخار انیمیت و مرجان گلداری برنده دیپلم افتخار کانسپت + تندیس و سپاسنامه جشنواره شناخته شدند.

و از امیرمهدی براتی به عنوان استعداد جوان ۱۱ ساله با تندیس و سپاسنامه جشنواره قدردانی شد.

 

 

 

 


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :