کد خبر : 271564
تاریخ انتشار : 16 شهریور 1399 2:47
تعداد بازدید : 1094

ترم تحصیلی جدید در دانشگاه سوره ۲۹ شهریور آغاز می شود

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سوره به بیان توضیحاتی درباره زمان انتخاب واحد و شروع سال تحصیلی جدید در این دانشگاه پرداخت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سوره، عبدالکریم عطارزاده معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره زمان شروع ترم تحصیلی جدید و انتخاب واحد در این دانشگاه، گفت: برنامه انتخاب واحد و ثبت نام در دانشگاه سوره بین دانشجویان قدیمی و دانشجویان جدید الورود متفاوت است. انتخاب واحد دانشجویان قدیمی از ۲۲ شهریور آغاز می شود؛ زیرا ترم قبل و برگزاری دروس عملی و کارگاهی طولانی شد؛ بنابراین شروع ترم تحصیلی جدید در دانشگاه سوره از ۲۹ شهریور است و انتخاب واحد از ۲۲ شهریور آغاز می شود و یک هفته ادامه دارد.
او در ادامه درباره نحوه برگزاری کلاس ها نیز بیان کرد: کلاس های ترم جدید به صورت مجازی برگزار می شود. ورودی های جدید بعد از اعلام نتایج کنکور از طرف سازمان سنجش، اواخر مهر معرفی می شوند و پس از ثبت نام و انتخاب واحد به صورت مجازی به دانشگاه وارد خواهند شد.
عطارزاده ادامه داد: به محض اینکه پذیرفته شدگان در کنکور سراسری معرفی شوند و ثبت نام به اتمام برسد کلاس ها از یک هفته بعد شروع می شود. پیش بینی می کنیم از اول آبان کلاس های ورودی های جدید شروع شود.
او در ادامه با بیان اینکه ۳ هفته بعد از پایان ثبت نام حذف و اضافه شروع می شود، توضیح داد: ارائه دروس نظری  در ترم مهر کاملا مجازی است. برای دروس کارگاهی و عملی بنا به شرایطی که با آن مواجه خواهیم شد تصمیم گیری خواهیم کرد، برنامه ریزی شده است که این کلاس ها را به صورت نیمه حضوری برگزار کنیم، اما تصمیم نهایی بر اساس وضعیت تهران گرفته خواهد شد.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سوره ادامه داد: با توجه به اینکه باید ۱۶ جلسه برای هر واحد درسی برگزار شود و کلاس های دانشجویان نوورود از ابتدای آبان شروع می شود برنامه ریزی لازم برای تشکیل ۱۶ جلسه انجام شده است.
عطارزاده در ادامه با بیان اینکه کلاس ها و امتحانات دانشجویان قدیمی زودتر از دانشجویان جدید الورود تمام می شود، اضافه کرد: امتحانات دانشجویان ترم اولی زمانی که ۱۶ جلسه کلاسی تمام شود برگزار خواهد شد، اما از زمان کلاس های دانشجویان جدید الورود کم نمی شود. بلکه از یک ماه فاصله بین دو ترم استفاده می شود تا این دانشجویان بتوانند امتحانات پایان ترم خود را بدهند.
عطار زاده در ادامه با بیان اینکه به این ترتیب دانشجویان نو ورود ترم تحصیلی دوم را با دانشجویان قدیمی شروع می کنند و در زمان شروع ترم دوم آن ها وقفه ای ایجاد نمی شود، ادامه داد: بر اساس آنچه اطلاع داریم تهران وضعیت قرمز دارد و در این شرایط اجازه حضور دانشجویان را نداریم؛ لذا تازمانی که وضعیت بهتر شود و اجازه داشته باشیم سعی می کنیم دانشجویان جدید الورود دو هفته به دانشگاه بیایند تا با محیط دانشگاه آشنا شوند، اما اگر شرایط مهیا نشد و تهران در وضعیت هشدار یا قرمز باشد بعد از ثبت نام ترم اولی ها، دانشجویان جدید الورود به صورت گروه های کم جمعیت در حد ۱۵ تا ۲۰ نفر در سالن اجتماعات دانشگاه دعوت می شوند  تا مدارک لازم برای ثبت نام از آن ها گرفته شود و مدارکی مثل کارت دانشجویی را به آن ها تحویل شود. علاوه بر این دانشجویان با مدیر گروه و رئیس دانشکده خود آشنا می شوند.
جذب دانشجو در رشته های جدید
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سوره در ادامه درباره جذب دانشجو در رشته های جدید در دانشگاه سوره، اظهار کرد: در سال های گذشته در رشته عکاسی، مقطع فوق لیسانس دانشجو جذب می کردیم و تقاضای زیادی از سوی دانشجویان برای راه اندازی دوره لیسانس عکاسی در دانشگاه داشتیم که تقاضای اضافه شدن این رشته را به وزارت علوم دادیم و مورد قبول شورای گسترش واقع شد. بر این اساس امسال در رشته کارشناسی عکاسی دانشجو جذب می کنیم.
او در ادامه بیان کرد: مجوز دو رشته روزنامه نگاری و حقوق ارتباطات در مقطع کارشناسی ارشد توسط شورای گسترش به دانشگاه سوره داده شده و از ترم جدید در این رشته ها هم ورودی خواهیم داشت.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :