کد خبر : 223601
تاریخ انتشار : 6 آبان 1396 9:46
تعداد بازدید : 1130

دانش در کنار فعالیت های هنری می تواند به خلق آثار موفق برسد

مهران هوشیار، عضو هیات داوری بخش پژوهشی چهارمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران گفت: هر فعالیتی که آغاز می شود باید با دغدغه و نیاز همراه باشد تا به سرانجام برسد، اگر دانش را در کنار فعالیت های هنری قرار دهیم دو بال یک پرواز هستند چراکه معتقدم این اتفاق بدون کمک یکدیگر هرگز رخ نمی دهد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهرداری تهران مهران هوشیار عضو هیات علمی دانشگاه سوره در همایش علمی و پژوهشی چهارمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران با بیان اینکه یکی از مهمترین دغدغه هایی که باید به آن به عنوان یک آسیب جدی توجه کنیم این است که در نگاه کلان برای نقاشی دیواری، مدیریت و برنامه ریزی نداریم، افزود: طبیعی است که هر فعالیتی نیازمند دانش و آگاهی است و این آگاهی و دانش همان دست یابی به بخش پژوهش و کند و کاو است.
او با اشاره به اینکه هر فعالیتی که آغاز می شود باید با دغدغه و نیاز همراه باشد تا به سرانجام برسد، ادامه داد: اگر دانش را در کنار فعالیت های هنری قرار دهیم دو بال یک پرواز هستند چراکه این اتفاق بدون کمک یکدیگر هرگز رخ نمی دهد.
عضو هیات داوری بخش پژوهشی چهارمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران با بیان اینکه اگر قرار است اثری خلق شود نیاز به دانش دارد اگرچه هم اکنون این اتفاق به صورت ناخودآگاه در حال رخ دادن است، گفت: اکثر پژوهش هایی که در حال اتفاق افتادن است یک آسیب شناسی و برخورد توصیفی نسبت به نمونه هایی است که در گذشته اجرا شده است.
او با بیان اینکه در مقاله ها مشخص نشده بود که سفارش دهنده چه درخواستی از هنرمند دارد، تصریح کرد: نمی دانیم که هنرمند برای خلق اثر خود چه معیارهایی را در نظر گرفته بود به همین منظور معتقدم که نگاه نقاش برای خلق آثار مورد ارزیابی قرار نگرفته بود به همین منظور باید این نقطه ضعف را با سیستم های آموزشی درسطح کلان مورد توجه قرار دهیم.
عضو هیات داوری بخش پژوهشی چهارمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران با اشاره به اینکه مقاله خانم سارا سعادت فر بسیار ارزشمند و تحلیلی بود، افزود: این هنرمند برای اینکه بتواند سیلقه مخاطب را مد نظر قرار دهد آثاری خوبی خلق کردند.
هوشیار با اشاره به مقاله بهنام فراهانی یادآور شد: در پرزنت کردن مقاله و به منظور افزایش تاثیرگذاری در ذهن مخاطب به جای پرداختن به بدنه ی اصلی و گردآوری مطالب بیشتر به جمع آوری و نتیجه گیری پرداخته شود می تواند تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :