منتظر باشید تا صفحه کامل بارگذاری شود
غیرفعال کردن حالت بارگذاری
×

تئاتر

گروه آموزشی تئاتر دانشگاه سوره از ابتدای تأسیس دانشگاه دانشجو پذیرفته (بهمن 1372) و تاکنون با آموزش دانشجویان خبره، بیشترین تعداد هنرمند حرفه‌ای تئاتر را از مسیر آموزش دانشگاهی به جامعه‌ی تئاتر کشور تحویل داده است.

گروه تئاتر هم‌اکنون در سه رشته‌ی کارشناسی (ادبیات نمایشی، نمایش عروسکی، و طراحی صحنه) و یک‌رشته کارشناسی ارشد (ادبیات نمایشی) دانشجو می‌پذیرد.

تمرکز اصلی سیاست‌گذاری آموزشی در گروه تئاتر بر دو وجه توانمندی عملی و مهارتی و تسلط بر تئوری‌های به‌روز شده تئاتر است و تلاش شده اساتیدی انتخاب شوند که در این دو مسیر دانشجویان را هدایت کنند.

با توجه به تعداد اعضا هیأت علمی گروه، بیشتر اساتید از استادان مدعوی هستند که در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های هنر معتبر کشور تدریس می‌کنند و بعضاً نیز خود از هنرمندان حرفه‌ای تئاتر هستند.

علاوه بر موارد فوق، برای پیوند میان آموزش با فضای حرفه‌ای و نیمه‌حرفه‌ای تئاتر (میدان تجربه و عمل) در طی حدود سه دهه فعالیت گروه تئاتر، همیشه از کارهای عملی دانشجویان حمایت‌شده و توسط مدیر گروه و دیگر مسئولان فرهنگی و پژوهشی از این زاویه، حمایت‌های بسیار مستمری صورت گرفته است؛ به‌طور مثال از مهرماه 1373 اولین جشنواره تئاتر دانشجویان تئاتر سوره در پارک قیطریه شکل گرفت و هم‌اکنون نیز جشنواره تئاتر سوره پس از جشنواره تئاتر دانشگاهیان وزارت علوم یکی از مهم‌ترین جشنواره‌های تئاتر دانشجویی کشور است.

مورد دیگر راه‌اندازی اولین جشنواره مجازی تئاتر دانشجویان کشور است که در سال 1399 برگزار شد.

برای هرچه بهتر انجام شدن موارد فوق، گروه تئاتر دارای دو سالن تئاتر (سالن‌های استاد رادی و استاد فتحعلی بیگی)، یک کارگاه دکور، یک کارگاه عروسک‌سازی (کارگاه عروسکی استاد یوسف صدیق)، سه پلاتو تمرین، و یک کارگاه تخصصی طراحی است.

ارتباط با مسئولین گروه آموزشی