۱۰ وبینار سینمایی در چهلمین جشنواره فیلم فجر برگزار می‌شود

1400/10/18   11:00

هم‌زمان با چهلمین جشنواره فیلم فجر ۱۰ وبینار سینمایی باهدف اندیشه‌ورزی در سطح جامعه در پنج دانشگاه از جمله دانشگاه سوره برگزار می‌شود.

۱۰ وبینار سینمایی در چهلمین جشنواره فیلم فجر برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سوره، به نقل از روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، سال‌هاست که «دانشکده هنر دانشگاه سوره» با برگزاری نشست‌های تخصصی و ویبنار های هنری؛ جایگاه علمی خود را در این زمینه در میان دانشگاه‌های کشور ارتقاء داده است به‌طوری‌که شاید امروز به‌جرأت بتوان گفت که دانشگاه سوره توانسته است به جایگاه مرجعیت در میان دانشگاه‌های معتبر کشور همچون دانشگاه تهران، دانشگاه هنر و دانشگاه امام صادق علیه‌السلام دست پیدا کند و بی‌دلیل نیست که هم‌زمان با «چهلمین جشنواره فیلم فجر؛ قرار است ۱۰ وبینار سینمایی با مشارکت بخش فرهنگی جشنواره و باهدف استمرار فضای گفتگو و اندیشه‌ورزی در سطح جامعه در پنج دانشگاه کشور از جمله «دانشگاه سوره» و یک مرکز مطالعات راهبردی برگزار شود».

«زمینه‌سازی برای توسعه مطالعات» و «ایجاد آشنایی مخاطبان و علاقه‌مندان به مباحث گفتمانی و اندیشه‌ای نسبت به سینما به‌عنوان هنری فراگیر با انواع موضوعات راهبردی»، «بسترسازی برای آشنایی بیشتر فعالان و علاقه‌مندان به سینما بادانش و موضوعات علوم انسانی در کنار تکنیک و فنون سینمایی» ازجمله اهداف دیگر این نشست‌ها خواهد بود.

عناوین وبینارها در مراکز مطالعاتی و دانشگاه‌های مختلف به این شرح است:

دانشگاه تهران: آینده سینمای ایران، چالش‌ها و فرصت‌ها / روانشناسی سینما؛ تأثیر فیلم بر مخاطب / بازاریابی در سینمای ایران.

«دانشگاه سوره: دانش دانشگاهی و سینمای معاصر / دانشگاه یا مدرسه؟ مسئله این است».

مرکز مطالعات راهبردی ژرفا: سینما و قدرت روایت.

دانشگاه هنر: جوان‌گرایی در سینمای ایران.

دانشگاه صداوسیما: سینما در دوران پساتلویزیون.

دانشگاه امام صادق (ع): جریان‌شناسی فرهنگی سینمای پس از انقلاب ایران / سینمای ملی ایران؛ مسائل و راهبردها.

این وبینارها که در محل دانشگاه‌ها برگزار می‌شود، طی برنامه‌ریزی ستاد جشنواره همزمان از طریق یکی از پلتفرم‌ها برای همه علاقه‌مندان در سراسر کشور و نیز به‌صورت زنده در محوطه اجتماعات مرکز اصلی برگزاری جشنواره برای مهمانان جشنواره قابل‌دسترسی خواهد بود.


۱۰ وبینار سینمایی در چهلمین جشنواره فیلم فجر دانشکده هنر دانشگاه سوره