دومین فصل از جلسات دوشنبه‌های نقد کتاب سوره

1400/08/29   11:00

دانشکده هنر با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه سوره، برای دومین فصل، جلسات نقد کتاب را در دوشنبه‌های هر هفته برگزار می‌کنند.

دومین فصل از جلسات دوشنبه‌های نقد کتاب سوره

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سوره، دانشکده هنر با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه، دومین فصل از جلسات «دوشنبه های نقد کتاب سوره» را برگزار می کنند. در نخستین نشست از فصل دوم این برنامه که به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی برگزار می شود، کتاب «نظریه ها و گفتمان های سینمای مستند» نوشته دکتر احمد ضابطی جهرمی به بحث گذاشته خواهد شد. کتاب «نظریه و گفتمان‌های سینمای مستند» در سه حوزه نظریه و نظریه‌پردازی در سینمای مستند تالیف شده است و حاوی حوزه‌های «معرفی مکاتب و قطب‌های مستندسازی در سینمای امروز جهان»، «تاریخ و گونه‌شناسی فیلم مستند با تمرکز بر فرم و مستندهای نوظهور تلویزیونی در دوره معاصر» و «تاریخ‌نگاری سینمای مستند» است و توسط انتشارات قلم شاملو با همکاری مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به چاپ رسیده است. در این جلسه دکتر شهاب الدین عادل درباره کتاب به سخنرانی خواهند پرداخت و درباره ویژگی های کتاب برای استفاده در بستر آموزشی سخن خواهند گفت. دبیری نشست را نیز رامتین شهبازی برعهده دارد.

این نشست دوشنبه اول آذرماه ساعت 18 در آدرس https://sibad.soore.ac.ir/v/show/bookreview برگزار می شود و ورود عموم علاقه‌مندان آزاد است.

سلسله نشست های «دوشنبه های نقد کتاب سوره» در راستای اهداف پژوهشی و آموزشی دانشکده هنر دانشگاه سوره متناسب با گروه های آموزشی دایر در دانشکده با انتخاب مکتوبات مناسب می کوشد تا زمینه های گسترش علم و آشنایی دانشجویان را با صاحبنظران گسترش دهد. این نشست ها به صورت برخط برگزار شده و در فص اول توانست علاقمندان بسیاری را به خود جلب کند. دوره جدید نیز برای 12 جلسه برنامه ریزی شده است و حوزه هایی همون ادبیات نمایشی، نمایش، عکاسی، فلسفه و نظریه هنر، انیمیشین، هنر اسلامی، نقاشی و گرافیک را دربرخواهد گرفت.

در هرجلسه برای اینکه علاقه‌مندان فرصت مرور کتاب را داشته باشند کتاب هفته بعد معرفی و از پوستر آن رونمایی می شود.

 


فصل دوم دوشنبه های نقد کتاب دانشکده هنر معاونت پژوهشی دانشگاه سوره