منتظر باشید تا صفحه کامل بارگذاری شود
غیرفعال کردن حالت بارگذاری
×

مشاهده خبر

همزمان با برگزاری بیست و نهمین جشنواره تجسمی جوان، گروه سفال و سرامیک بسیار موفق ظاهر شد و توانست در بین گروه‌های برتر شرکت‌کننده در این رویداد هنری قرار بگیرد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه سوره، صادق باقری، از استادان دانشگاه سوره که در این جشنواره به همراه دانشجویان رشته هنراسلامی شرکت کرده است بابیان این‌که سفال و سرامیک از زیرشاخه‌های خانه هنرمندان ایران است گفت: این گروه در کنار انجمن‌های گرافیک، نقاشی، مجسمه‌سازی، خوشنویسی و ... سال‌ها است که در خانه هنرمندان کرسی دارد و عضو شورای عالی سفال و سرامیک محسوب می‌شود.

او با اشاره به اینکه در دوره‌های قبل گروه سفال و سرامیک جزء بخش‌های حاضر در جشنواره تجسمی جوان نبود اظهار داشت: پس‌ازآن که این ایراد وارد شد از سال گذشته شرایطی به وجود آمد تا این گروه به جشنواره تجسمی جوان راه یابد. 

استاد سفال و سرامیک دانشگاه سوره محور جشنواره امسال را گفت‌وگو و تعامل میان دانشجویان و سایر جوانان هنرمند در فضای کارگاهی عنوان کرد و گفت: این بهترین و مهم‌ترین فرصت برای کسب تجربه توسط هنرمندان نسل جوان است. 

این استاد گروه سفال و سرامیک با اشاره به روند برنامه‌ریزی این گروه برای شرکت در بیست و نهمین جشنواره تجسمی جوان تصریح کرد: گروه سفال و سرامیک با شرکت دانشگاه‌های سوره، الزهرا و هنر و با حضور استادانی چون سرکار خانم مرضیه تقی‌خانی و آقای رسول جلیلی تشکیل شد. قبل از شروع جشنواره ایده‌ها را جمع‌آوری و در مورد شکل‌دهی به آنها و نیز تعیین کانسپت‌های موردنظر باهم بحث و تبادل‌نظر کردیم. این فرصت بسیاری خوبی بود تا نظرات یکدیگر را بشنویم و در طول برگزاری جشنواره بسیار پرقدرت ظاهر شویم.

 

باقری درباره فعالیت‌های پرتعداد این گروه گفت: کارهای انجام‌شده در گروه سفال و سرامیک پرتعداد بود و همین امر موجب شد این گروه بیشتر و پررنگ‌تر از سایر گروه‌های شرکت‌کننده دیده شود. ما سعی کردیم به همراه دانشجویان تجربه پخت‌های جایگزین را کسب کنیم و درعین‌حال به خلق اثر هم بپردازیم.

این عضو گروه سفال و سرامیک حاضر در بیست و نهمین جشنواره تجسمی جوان اظهار داشت: از مدت‌ها قبل با انجام گفت‌وگوهای کارشناسی تصمیم گرفتیم اتودهای اولیه را پیش از شروع جشنواره بزنیم و در زمان برگزاری رویداد اتودها را نهایی کنیم. به دنبال آن هستیم که برآیند تمام فعالیت‌های انجام‌شده آذرماه امسال به نمایش گذاشته شود.

صادق باقری در پایان یادآوری کرد: کارهایی که توسط گروه سفال و سرامیک در جشنواره اجرا شد به‌اندازه‌ای بود که می‌توانیم آن را با یک سمپوزیم دوسالانه مقایسه کنیم.

بیست و نهمین جشنواره تجسمی جوان از روز دوشنبه 7 شهریور در اردوگاه شهید باهنر تهران آغاز به کارکرد و مراسم اختتامیه آن پنج‌شنبه 10 شهریور برگزار شد. 

مشاهده خبر قبلی: دانشجویان سوره به جشنواره تجسمی جوان راه یافتند

 

 

اشتراک در:

کلمات کلیدی: دانشگاه سورهحضور موفق گروه سفال و سرامیک در جشنواره تجسمی جوان

نظر خود را بنویسید