منتظر باشید تا صفحه کامل بارگذاری شود
غیرفعال کردن حالت بارگذاری
×

اخبار و اطلاعیه ها

جستجو بر اساس : دانشکده هنر

«محمدحسین دماوندی» دانش‌آموخته دانشگاه سوره به تازگی برای ساخت فیلم «خرناس» تندیس دومین فیلم جشنواره‌ ملی آوینی را دریافت کرد. گفت‌وگوی روابط‌عمومی دانشگاه سوره با او را در ادامه می‌خوانید.

مطالعه بیشتر

دنیای ادبیات نمایشی مثل کهکشان راه شیری بی‌انتها و شگفت‌انگیز است. بی‌تردید «تنسی ویلیامز» نویسنده‌ آمریکایی یکی از بزرگان این عرصه است. او خالق نمایشنامه «باغ‌وحش شیشه‌ای» است؛ اثری مشهور که ترجمه جدید و متفاوت آن توسط «شقایق صفاری سامانی» دانشجوی ادبیات نمایشی دانشگاه سوره به علاقه‌مندان ارائه‌شده است. به همین بهانه با او گفت‌وگو کردیم.

مطالعه بیشتر

هنر صنایع‌دستی ایرانی علاوه بر آنکه در جهان آوازه پرطنینی از ایران را از آنِ خودکرده است، یک دانش و علم محسوب می‌شود که جز به تحصیل و آموزش آکادمیک این رشته، به عمق غنای آن پی برده نمی‌شود. به بهانه چاپ و انتشار کتاب جدید دکتر مهران هوشیار؛ دانشیار دانشکده هنر دانشگاه سوره با او دراین‌باره گفتگو کردیم.

مطالعه بیشتر

سال‌ها پیش آموزش‌های هنر قلم‌زنی محدود بود و اغلب به‌صورت شاگردی نزد استادکاران قلم‌زن فراگرفته می‌شد. با رونق گرفتن رشته‌های هنری در دانشگاه‌های کشور، قلم‌زنی هم به جرگه آموزش‌های آکادمیک پیوست. دانشگاه سوره نیز از مجموعه‌هایی است که این رشته با اصالت را با حضور استادان معتبری ارائه می‌دهد. با«زهرا رحیمی» مدرس قلم‌زنی دانشگاه سوره در ارتباط با این رشته هنری و فعالیت‌هایی که در این خصوص انجام داده است گفت‌وگو کردیم.

مطالعه بیشتر

شانزدهمین کرسی ترویجی دانشگاه سوره با عنوان «بازخوانی، بازنگری و بازتعریف صنایع‌دستی معاصر ایران» برگزار شد و ارائه دهنده و ناقدان هر یک به ارائه نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.

مطالعه بیشتر

مهدی دواچی از ورودی‌های سال ۹۹ کارشناسی ارشد در دانشگاه سوره به‌عنوان کارگردان فیلم «رهن کامل» شناخته‌شده که در جشنواره فیلم سایه به‌عنوان بهترین فیلم برگزیده و انتخاب شد.

مطالعه بیشتر

لیلا اخباری فارغ‌التحصیل کارشناسی ادبیات نمایشی و دانشجوی ارشد سینما در دانشگاه سوره به‌عنوان کارگردان فیلم «عوارض جانبی» شناخته‌شده که در جشنواره فیلم سایه چندین جایزه را از آن خود کرد.

مطالعه بیشتر