منتظر باشید تا صفحه کامل بارگذاری شود
غیرفعال کردن حالت بارگذاری
×

مشاهده خبر

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سوره، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی در پیامی به همایش بین‌المللی «قهرمان در آینه هنر و ارتباطات» ابراز امیدواری کرد نتایج حاصل از این نشست ابعاد تازه‌ای از وجود سردار سلیمانی را آشکار سازد.

متن پیام رییس سازمان تبلیغات اسلامی به همایش بین‌المللی «قهرمان در آینه هنر و ارتباطات» به شرح زیر است:

باعث مباهات و تشکر است که دانشگاه سوره به‌عنوان یکی از تأثیرگذارترین دانشگاه‌های کشور در عرصه هنر و ارتباطات در راستای رسالت و اهداف اسلامی خود، در سالگرد عروج آسمانی سردار دل‌های مسلمانان جهان و حق‌طلبان دوستدار او و برادران همراهش، اقدام به برگزاری همایشی بین‌المللی با شرکت اندیشمندان مسلمان با عنوان «مقاومت در آینه هنر و ارتباطات» کرده است. امید است نتایج حاصل از این نشست ابعاد تازه‌ای از وجود این گوهران تابناک، بر ما آشکار سازد.

بدون شک نقشی که شهید سلیمانی و ابو مهدی المهندس بر کتاب روزگار معاصر رقم زدند، نه در کلام و نه در تصویر و رنگ و نقش نمی‌گنجد. آن‌ها توانستند با زیستن و شهادت خود از مرزهای اسطوره و قهرمانی که اولی در بیشتر موارد افسانه و دومی امری ناماناست عبور کنند؛ و در عصر سرمایه‌داری بی‌ایمان و اومانیست شرک‌آلود، به مقام پهلوانی آراسته شوندکه به معنای واقعی برگرفته از آیین کهن ایران و اسلام عزیز است.

پهلوانی آیینی است که تأسی به مولای متقیان علی ابن ابی‌طالب دارد. همو که عُمر خود را صرف برپایی دین خدا و عدالت کرده است و برای این هدف مقدس، درراه مبارزه با منافقین و متعصبان کوردل که قرائت غلط از اسلام ارائه می‌دادند به شهادت نائل گردید.

و اینک! شهید سلیمانی در زمانه‌ای پرفریب‌تر و نیرنگ‌بازتر از صدر اسلام، همراه با هم‌رزمان وفادار خود دوباره به جنگ استکبار جهانی و جهل و خرافه و خشک‌مغزان اسلام بد نام کُن رفت تا مدافعی باشد برای دین خدا و مردمی که جز الله یاری‌رسانی نداشتند. او که خود یکی از قهرمانان نبرد ایران با دولت بعث عراق بود، با شَمِ سیاسی قویی که درخور او بود، به‌درستی دریافت، دین خدا در هیچ دوره‌ای مظلوم‌تر از زمان کنونی نیست. تهاجم و تبلیغات منفی بی‌وقفه رسانه‌های جمعی و ارتباطی همهٔ جبهه کفر و نفاق علیه اسلام عزیز و قد برافراشتن اسلام جعلی به نام داعش، قلب او و همه خداپرستان واقعی سراسر جهان را بدرد آورد. همت بلند، همراه باغیرت، شجاعت و دین‌داری او موجب شد تا آسایش خود را فدای اسلام ناب محمدی نماید و رخت قهرمانی برکَند و رخت پهلوانی بر تَن. او به‌درستی دریافت قهرمان برای خود و درنهایت برای ملت خود افتخار می‌آفریند. اما آیین پهلوانی از خود گذشتن و دیگران را مقدم بر خود دانستن است. حضور فعال و تأثیرگذار او در همه جبهه‌های مقاومت حق علیه باطل در سراسر منطقه و یاری‌رساندن به مظلومان، فارغ از هرگونه گرایش مذهبی و دینی، او را در چشم دوستان تبدیل به پهلوانی آرمان‌گرا کرده بود که ترس از دشمن را به سُخره می‌گرفت و امید به وعده الهی را در دل مبارزان زنده نگه می‌داشت. تا جاییکه دشمنِ او را وادار به اعتراف ساخته بود تا القابی چون، خطرناک‌ترین مرد سال، ژنرال افسانه‌ای ایران، مردی در سایه، ژنرال اسرارآمیز، مغز متفکر، قوی‌ترین مأمور مخفی خاورمیانه و نخبه ایرانی را درباره او به‌کار برند. اما این مرد میدان مبارزه و جهاد ساده‌تر از این القاب بود. او خود را فقط «سرباز فداکار امام خامنه‌ای» می‌دانست و بس.

سلیمانی به‌راستی نماد غیرت و شجاعت و دین‌داری بود. ما با وعده الهی او، شاهد کور شدن چشم فتنه داعش بودیم. او و دوستان عزیزتر از جانش دوباره امید پیروزی حق علیه باطل را برای ما یادآور شدند تا باور کنیم خداوند یاوران دین خود را هرگز تنها نمی‌گذارد.

اما! سردار سالها بود که در فراغ هم‌رزمان شهیدش دل‌تنگ وصل بود. او پای در زمین و چشم به آسمان داشت و مدت‌ها بود که از بند تن رهاشده بود. حاج قاسم میوه رسیده‌ای بود که باید چیده می‌شد چراکه کمترین پاداش مجاهدت برای مردان خدا شهادت است.

یاد و نام سلیمانی تا همیشه تاریخ برای مسلمانان و آزادیخواهان جهان زنده است و قطره‌قطره خون مطهرش، چراغ راه مقاومت برای حاج قاسم‌های دیگر است. خداوند توفیق ادامه راه سردار سلیمانی، ابو مهدی المهندس و سایر شهیدان راه حق و آزادی را در خدمت به اسلام عزیز به همه ما عطا فرماید. انشا الله.

اشتراک در:

کلمات کلیدی: پیام رییس سازمان تبلیغات اسلامی، همایش بین المللی، قهرمان در آینه هنر و ارتباطات، دانشگاه سوره

نظر خود را بنویسید