منتظر باشید تا صفحه کامل بارگذاری شود
غیرفعال کردن حالت بارگذاری
×

مشاهده خبر

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سوره، به همت دفتر مشاوره و خدمات روانشناسی امور دانشجویی و با همکاری روانشناسان دانشگاه، دو کارگاه با عنوان "شناخت اضطراب و استرس و راه های مقابله با آن" در تاریخ 16 اردیبهشت ماه ساعت 16 و "مهارت تعامل در خانواده" در تاریخ 17 اردیبهشت ماه ساعت 16:30، در فضای دانشگاه مجازی (اسکای روم) برگزار شد.
در کارگاه "شناخت اضطراب و استرس و راه های مقابله با آن"، که توسط آقای ثباتی برگزار شد، ایشان پس از ارائه تعریف جامعی از مفهوم استرس و اضطراب و بیان تفاوت هایشان با یکدیگر، به نشانه ها و علائم استرس و اضطراب اشاره کرده و در ادامه به عوامل تشدید اضطراب پرداختند و با بیان عوارض استرس و اضطراب، راه کارهایی برای مقابله با آن ها ارائه نمودند که از آن جمله می توان به استفاده از مدیتیشن، رژیم غذایی مناسب، تمرین تنفس عمیق، یادآوری خاطرات مثبت در ذهن، سپاسگزار بودن و... اشاره کرد. این کارگاه با پاسخگویی به سوالات تعدادی از دانشجویان  در مورد موضوع کارگاه در ساعت 18 خاتمه یافت. 
همچنین در کارگاه "مهارت تعامل در خانواده" که توسط خانم دکتر خدابنده برگزار گردید، ایشان برای مدیریت هیجان به مواردی مانند آگاهی از هیجان، پذیرش سهم خود در مشکلات و... پرداختند و راه کارهایی را برای بهتر شدن تعامل با دیگران عنوان کردند. در ادامه ایشان تأکید نمودند باید در برابر مشکلات و ناکامی ها سطح تحمل خود را بالا برد و انعطاف پذیری خود را افزایش داد و از رفتارهای آسیب رسان دوری نمود.
در بخش پایانی، دکتر خدابنده چکیده ای از مسائل مطرح شده را بازگو کردند و به سوالات دانشجویان پاسخ دادند. این کارگاه نیز در ساعت 18 خاتمه یافت.
اشتراک در:

کلمات کلیدی: کارگاه آموزشی آنلاین، دانشجو، مشاوره، خدمات روانشناسی، دفتر امور دانشجویی، معاونت دانشجویی و فرهنگی، دانشگاه سوره

نظر خود را بنویسید