منتظر باشید تا صفحه کامل بارگذاری شود
غیرفعال کردن حالت بارگذاری
×

مشاهده خبر

بیست و سومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان با حضور هنرمندانی از استان های مختلف کشور به مدت چهار در سنندج برگزار شد و امروز با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.
  

در این مراسم هنرمندان و جوانان با نثار شاخه­ ی گل به شهدای سنندج در سال های دفاع مقدس، ادای احترام کردند و یاد و خاطره ­­ی شهدا را گرامی داشتند.

  حجت­ الاسلام رحیم جعفری - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان - در افتتاحیه­ این جشنواره خطاب به جوانان گفت: شما در سنی هستید که ممکن است بسیاری از اطلاعات درباره­ کردستان، بویژه در زمینه دفاع مقدس را نداشته باشید. سنندج شهر مجاهدت­ های خاموش و فداکاری­ های بزرگ است و بعید است نقطه­ ای از خاک این شهر قطره خونی نچکیده باشد. در همه­ تپه­ های اطراف شهر عملیات­ هایی انجام شده و تمام شهر و اطراف آن مقدس و قدمگاه رزمندگان، جانبازان و شهداست و مقام رهبری این شهر را شهر هنر و فرهنگ و صفا و صمیمیت خوانده اند.

او اظهار کرد: هنر، گوهر گران بهایی است که خداوند برای تعالی جامعه و بشر تعبیه کرده و هنرمند، سرباز و فرمانده جریان هنری در جامعه است و هنرمندان لشگر معنوی، فکری و اندیشه ­ای جامعه هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان ادامه داد: جوهره­ ی گوهر هنر و رمز ماندگاری هنر، معنویت است که انسان را به سمت تعالی می برد و همیشه در تاریخ هنر و معنویت همراه بوده اند.

کارگاه­ های بیست وسومین جشنواره­ ملی هنرهای تجسمی جوانان در رشته ­های طراحی، نقاشی، خوشنویسی، نگارگری، حجم، کاریکاتور، عکاسی، ارتباط تصویری و تصویرسازی صبح امروز در مجتمع فرهنگی فجر سنندج آغاز شد.

هنرمندان شرکت کننده در رشته­ عکاسی در روز نخست از بخش مرکزی سنندج، بازار، عمارت خسروآباد، مسجد جامع، خانه کرد و آبیدر سنندج عکاسی می­ کنند و روز سه شنبه برای عکاسی به روستای دولاب در نزدیکی سنندج می­ روند. در رشته­ ی کاریکاتور در بخش چهره، طراحی چهره­ ی هادی ضیاالدینی و در بخش کاریکاتور موضوعی هنرمندان شرکت کننده با موضوع امنیت کار می­ کنند. هنرمندان جوان شرکت کننده در رشته­ ی ارتباط تصویری (پوستر) با موضوع دوستی و موضوع موسیقی کردستان طراحی می­ کنند. رشته­ ی طراحی و نقاشی جشنواره هنرهای تجسمی جوانان با موضوع آزاد و موضوع انسان در فضای معاصر و انتزاع برگزار می شود و «افسانه» موضوع رشته ­ی تصویرگری جشنواره است. رشته های حجم با موضوع آزاد و نگارگری و خوشنویسی دیگر رشته­ های جشنواره هستند.

بیست و سومین جشنواره­ی ملی هنرهای تجسمی جوانان تا 17 شهریورماه در سنندج ادامه دارد.

دو هنرمند در جشنواره تجسمی جوانان تجلیل می شوند

دو هنرمند کردستانی در اختتامیه بیست و سومین جشنواره­ ملی هنرهای تجسمی جوانان تجلیل می شوند.

هادی ضیاالدینی و احمد خلیلی­ فرد دو هنرمند اهل سنندج هستند که در زمینه­ فعالیت حرفه ای هنرهای تجسمی و آموزش هنر سال­ ها فعالیت کرده­ اند. ضیا­الدینی علاوه بر آموزش هنر به جوانان در کردستان، نقش موثری در بنیان گرفتن آموزش دانشگاهی هنر در این استان دارد. او در فعالیت حرفه­ ای مجسمه سازی دغدغه­ ی تاریخ و فرهنگ ایران و کردستان و مفاخر فرهنگی، علمی، ادبی و هنری استان، مسائل انسانی و تحولات و رخدادهای اجتماعی ملی و جهانی را دارد و مجسمه های بسیاری را از مفاخر کردستان و به تاثیر از فجایع انسانی ساخته است. مجسمه ­های ساخت ضیاالدینی علاوه بر سنندج در شهرهای مختلف ایران مانند تهران، اصفهان، قزوین و ... و همچنین شهرهای کشور عراق نصب شده و خیابانی در سنندج به نام این هنرمند است.

احمد خلیلی­ فرد نیز سال هاست فعالیت حرفه­­ ای و آموزشی هنری دارد و تا کنون نمایشگاه هایی از آثارش در داخل و خارج از کشور برگزار شده و ورک­ شاپ­ هایی نیز در کشورهای مختلف برپا کرده است. خلیلی­ فرد عضو هیات علمی دانشگاه سوره و مدرس هنر در چند دانشگاه است و داوری و دبیری جشنواره­ ها، نمایشگاه ها و بی ینال ها را نیز برعهده داشته است. دریافت مدال برنز و دیپلم افتخار تری­ینال (سه­ سالانه) پاریس در سال 2002 و جایزه­ جشنواره جهانی هنر مقاومت از جوایز این هنرمند است.

اشتراک در:

کلمات کلیدی: تقدیر استاندارکردستان از استاد خلیلی فرد

نظر خود را بنویسید