منتظر باشید تا صفحه کامل بارگذاری شود
غیرفعال کردن حالت بارگذاری
×

مشاهده خبر

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سوره_ محمدحسین یاوری دبیر جشنواره، ضمن گفت‌وگو با واحد روابط عمومی دانشگاه سوره، توضیحاتی در خصوص جشنواره سایه مطرح کرد و گفت: این جشنواره پس از سه سال تعطیلی، در حال برگزاری است و همین موضوع باعث دشواری کار می‌شد. به طبع اعضای گروه ما زحمت زیادی کشیدند که از آن‌ها تشکر می‌کنم؛ به این جهت که یک سال است که ما درگیر برگزاری این رویداد هستیم. وی افزود: ما برای بخش کارگاهی و رقابتی فراخوان دادیم و هفته گذشته آثار رقابتی را اعلام کردیم. همچنین، در سینما سپیده و سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران، اکران فیلم‌های جشنواره را خواهیم داشت، ضمن اینکه ما هر روز یک کارگاه آموزشی داریم که جزئیات آن اعلام می‌شود. باید عنوان کنم ما یک پیچینگ هم داریم که منجر به دادن کمک مالی به دانشجویان می‌شود. همچنین علاوه بر اکران حضوری، اکران آنلاین نیز داریم که درواقع پلتفرم ودیو بخش اکران آنلاین را بر عهده دارد.

محمدحسین یاوری در رابطه با داورهای جشنواره و نوع داوری آن‌ها خاطرنشان کرد: این جشنواره در دو بخش رقابتی و کارگاهی برگزار می‌شود که هیأت انتخاب بخش رقابتی، استادانی چون کاظم نظری مدرس و کارگردان تئاتر و مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رامتین شهبازی منتقد و مدرس سینما، دانش‌آموخـته‌ دکـترای فلـسفـه‌ هنـر و پـژوهشـگر و مدیر گروه سینما دانشگاه سوره، فرشاد عسگری‌کیا عکاس، فیلم‌ساز و مدرس، کارشـناس ارشـد کارگـردانی سینـما و دارای دکتـرای پژوهـش هنـر از دانشگاه هنر و عضو هیأت علمی دانشگاه سـوره، حسین عیدی‌زاده منتقد، کارشناس سینما و مترجم و آزاده موسوی فیلم‌ساز، دانش‌آموخته‌ کارشناسی کارگردانی سینمـا از دانشـگاه هنر، هستند.

یاوری در پاسخ به این پرسش که چه واحدها و ارگان‌هایی از جشنواره سایه حمایت می‌کنند، گفت: انجمن سینمای جوانان ایران، در راستای کشف و حمایت از دانشجویان مستعد، با تفاهم صورت گرفته بین جشنواره فیلم کوتاه سایه و انجمن سینمای جوانان ایران، به عنوان حامی اصلی بخش کارگاهی سیزدهمین دوره جشنواره فیلم کوتاه سایه بوده و همچنین پلتفرم شناخته‌شده «ودیو»، با هدف حمایت از سینمای کوتاه و مستقل، از سیزدهمین دوره‌ی جشنواره سایه در دو بخش کارگاهی و رقابتی حمایت می‌کند.

وی در پایان درباره جوایز به نفرات برتر جشنواره گفت: علاوه بر جوایز سال‌های گذشته، جایزه‌ای که ما اضافه کرده‌ایم مربوط به بهترین فیلم دانشجویی است که متعلق به آثاری است که تمام عوامل آن‌ها دانشجو هستند و ما چنین بخشی را گذاشته‌ایم تا کار بچه‌ها دیده شود.

 

تهیه و تنظیم: محدثه جواداصفهانی

اشتراک در:

کلمات کلیدی: دانشگاه سورهجشنواره دانشجویی فیلم کوتاه «سایه» از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز رسمی دریافت کرد

نظر خود را بنویسید