منتظر باشید تا صفحه کامل بارگذاری شود
غیرفعال کردن حالت بارگذاری
×

مشاهده خبر

«داوود فتحعلی بیگی» از استادان دانشکده هنر دانشگاه سوره در چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با نمایش «در و گبر و یک قرص نان» حاضر شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه سوره داوود فتحعلی بیگی که از استادان دانشگاه سوره و پیشکسوتان عرصه تئاتر است در چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با نمایش «در و گبر و یک قرص نان» شرکت کرد و با استقبال بسیار خوب تماشاگران روبه‌رو شد.

فتحعلی بیگی نویسنده و کارگردان این نمایش در گفتگو با روابط‌عمومی دانشگاه سوره گفت:  نمایش «در و گبر و یک قرص نان» مجموعه‌ای است از سه قصه در یک داستان توأمان که با زبان طنز و حکمت‌آموز در دو سانس و در مجموعه تئاتر شهر به اجرا در می‌آید.

 

 

وی با اشاره به اینکه هنر نمایش (تئاتر) با فرهنگ کشورمان عجین است، بر تشویق مردم به تماشای تئاتر تأکید کرد و افزود: این‌گونه هنرها نباید در کشور از بین برود یا کمرنگ شود. همواره سعی کردم از هنرمندان شهر خودم کرج استفاده کنم. در این اثر نیز از بازیگران تئاتر استان البرز که سابقه خوبی در تئاتر دارند استفاده‌شده است. وی افزود: در کنار هنرمندان باتجربه‌ای که در نمایش «در و گبر و یک قرص نان» حضور داشتند نیز از هنرجویانی که تجربه کمتری دارند استفاده شد و خوشبختانه نتیجه قابل قبولی هم به دست آمد.

استاد تئاتر دانشکده هنر سوره از نمایش دیگری که نویسنده آن بود خبر داد و افزود: نام این اثر «مأمور خیابان 92» است و البته نویسندگی این نمایش کار من بوده است. مخاطب این نمایش بزرگ‌سال بوده و به دلیل پراکندگی صحنه‌ها بر اساس تئاتر روایی نوشته‌شده است.

گفتنی است به‌پاس قدردانی از تلاش‌ها و زحمات  این استاد پیشکسوت تئاتر دانشگاه سوره، یکی از پلاتوهای دانشکده هنر این دانشگاه نیز به نام استاد داوود فتحعلی بیگی است. 

 

اشتراک در:

کلمات کلیدی: دانشگاه سورهنمایش «در و گبر و یک قرص نان»/ گفتگو با «داوود فتحعلی‌بیگی» در حاشیه جشنواره تئاتر فجر

نظر خود را بنویسید