منتظر باشید تا صفحه کامل بارگذاری شود
غیرفعال کردن حالت بارگذاری
×

مشاهده خبر


مجلس عزا
 

به گزارش روابط عمومی دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه سوره_ «سریر» به سفارش رادیو جوان در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است.

فاطمه حسن وند نویسنده این سریال رادیویی گفت: «سریر» داستان چهار شاعر است که تصمیم می گیرند برای بهبود اشعار مداحی ، اشعاری حماسی با موضوع حماسه ی کربلا بسرایند. هر کدام از این چهار شاعر در جریان سرودن این اشعار، اتفاقاتی را تجربه کرده و تحولات روحی و معنوی ویژه ای پیدا می کنند.

وی افزود: سریر به معنی جایگاه است، جایگاهی که هر انسانی در جهان هستی برای خود می سازد، شخصیت های این نمایش با این پرسش که اگر ما جای یزید بودیم چرا واقعه ی کربلا را به وجود می آوردیم به شناخت یزید درون خود و یا بهتر بگویم خودشناسی دست می یابند.

این نویسنده ادامه داد: «سریر» یاد آور میشود که داستان  کربلا تنها روایت یک جنگ نیست ،روایت اعمال و رفتارهاست و به این نکته می پردازد که به هنگام اشتباه باید مانند حر توبه کرد و پوزش دیگران را مانند امام حسین «ع» بخشید.

حسن وند خاطرنشان کرد : نمایش «سریر» بر این موضوع تأکید دارد که مجالس مداحی باید مدرسه ی تعلیم و تعلم فرهنگ عاشورا باشد و جایگاه مهم شعر مداحی را یاد آور میشود، پس مجالس مداحی جایگاه ذکر هر شعر بی محتوایی نیست.

مجموعه نمایشی«سریر» در 28 قسمت به نویسندگی فاطمه حسن وند، تهیه کنندگی فرشاد آذرنیا، کارگردانی میرطاهر مظلومی، افکتوری نازنین حسن پور ، صدابرداری فرزاد شریفی، گویندگی مهدی طهماسبی و با هنرمندی شهین نجف زاده، پریسا مقتدی، شیما جان قربان، مهدی طهماسبی، حمید یزدانی ، عباس توفیقی، بهادر ابراهیمی، مسعود زنوزی راد در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است و از روز شنبه اول شهریور ماه ساعت 2:30 دقیقه بامداد به روی آنتن رادیو جوان می رود و ساعت 4:30 از رادیو نمایش پخش می شود.

انتهای پیام/

اشتراک در:

کلمات کلیدی: رادیو جوان، ماه محرم، رادیو نمایش، مجموعه نمایش - رادیویی سریر، فرهنگ عاشورا، رادیو، صدا و سیما، شعر آئینی، مداحی، دانشکده فرهنگ و ارتباطات سوره

نظر خود را بنویسید