منتظر باشید تا صفحه کامل بارگذاری شود
غیرفعال کردن حالت بارگذاری
×

مشاهده خبر

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سوره، محمد روشن امروز در مراسم تودیع خود و معارفه رییس جدید دانشگاه، با اشاره به اقدامات خود در سال های اخیر اظهار داشت: ساماندهی تشکیلات نیروی انسانی برای تبدیل سوره به دانشگاه، تثبیت اعضای هیئت علمی، تعطیلی برخی مراکز بی کیفیت بدون اعتراض و تنش و توجه به اداره تخصصی امور از جمله اقدامات صورت گرفته در سال های گذشته بوده است.

رئیس سابق دانشگاه سوره با اشاره به اینکه اساتید در یک بازه زمانی نگران بودند دانشگاه تعطیل شود، اما امروز شاهد هستیم که این دانشگاه با یک روند مناسب و بالنده به جلو حرکت می کند، گفت: در قصه های مختلف سیاسی ما با فرزندان خود، پدرانه رفتار کردیم و این آزادی و امنیتی که به دانشجویان دادیم، باعث شد شاهد تنش جدی در دانشگاه نباشیم.

وی ادامه داد: دانشگاه سوره امکان داشتن هیئت ممیزه مستقل را نداشت و به همین علت، پیشنهادی به وزارت علوم دادیم که بر اساس آن، دانشگاه های صدا و سیما، سوره، شهید مطهری و علوم و قرآن، یک هیئت ممیزه مشترک تشکیل دهند که در بدو تشکیل این هیئت، چهار عضو از آن، از دانشگاه سوره بودند.
   
   
رئیس سابق دانشگاه سوره ضمن اشاره به اینکه این دانشگاه فاقد بسیج کارکنان و اساتید بود، گفت: خوشبختانه این نهاد در دانشگاه تشکیل و صرفاً به کار خود پرداخت و ما همیشه با آنها همراه و همگام بودیم.

روشن هرم هیئت علمی این دانشگاه را قابل قبول توصیف کرد و افزود: این دانشگاه تاکنون قراردادهای متعددی با دانشگاه های داخلی از جمله دانشگاه تهران، شهید بهشتی و الزهرا و همچنین با دانشگاه های خارجی مثل دانشگاه رُم و مسکو داشته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دانشگاه سوره به عنوان یک دانشگاه معتبر شناخته می شود، گفت: دانشگاه های دولتی در سال های اخیر از صندلی های خالی رنج برده اند؛ درحالی که این دانشگاه سال گذشته مشکل صندلی خالی نداشت و امیدواریم امسال هم این مشکل را نداشته باشد.

رئیس سابق دانشگاه سوره ادامه داد: در سال ۸۵ این دانشگاه ۱۸۰۰ دانشجو داشته درحالی که امروز به ۴۵۰۰ دانشجو افزایش یافته که نسبت دانشجویان ارشد به کارشناسی، با استانداردها نیز سازگار است.
اشتراک در:

کلمات کلیدی: دانشگاه سوره سال گذشته صندلی خالی نداشت

نظر خود را بنویسید