منتظر باشید تا صفحه کامل بارگذاری شود
غیرفعال کردن حالت بارگذاری
×

مشاهده خبر

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سوره،  محمدحسین ساعی در مراسم معارفه خود به عنوان رئیس جدید این دانشگاه که در سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، ضمن اشاره به اینکه ایده انقلاب اسلامی به درستی فهم نشده است، اظهار داشت: متأسفانه نتوانستیم ادبیات نظری مناسبی را برای فهم انقلاب اسلامی داشته باشیم. انقلاب اسلامی با تحجر و روشن فکری جمع نمی شود، دارای ماهیت پیچیده ای است و به سادگی قابل فهم نیست.

وی افزود: انقلاب اسلامی قطعا برگشت به سنت نبوده و همچنین پست مدرن هم نیست بلکه بعد جدیدی است که ما نتوانستیم آن را واضح و تبیین کنیم.

ساعی با بیان اینکه در آغاز قرن ۲۱ اصل ایده دانشگاه با چالش هایی مواجه است، گفت: شیوه های آموزش در دانشگاه ها از جمله مسائلی است که باید به آن فکر کنیم. فناوری اداره دانشگاه های ما با مشکل روبروست و وزارت علوم و شورای عالی انقلاب فرهنگی باید تحولات اساسی در دانشگاهداری ایجاد کنند.
   
   

رئیس دانشگاه سوره ادامه داد: هنر در کنار سیاست و اقتصاد، شأن استقلالی دارد درحالی که از فرهنگ مستقل نیست. هنر باید دارای مقصد و قبله و به مفاهیم والای انسانی توجه داشته باشد.

ساعی با اشاره به اینکه هنوز دستگاه های معناساز در فرهنگ و هنر در دنیا دچار عقب افتادگی هستند، خاطرنشان کرد: دانشگاه سوره، دانشگاه نظام است و وزارت علوم، سازمان تبلیغات اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی باید به این دانشگاه کمک کنند تا به نقطه تحولی نزدیک تر شوند.

وی با تأکید بر ایجاد همگرایی میان دانشگاه سوره و حوزه هنری گفت: تلفیق دانشگاه و حوزه هنری می تواند به محصولی منجر شود که دارای برکاتی است.
انتهای پیام//
اشتراک در:

کلمات کلیدی: وزارت علوم باید تحولات اساسی در دانشگاهداری ایجاد کند

نظر خود را بنویسید