منتظر باشید تا صفحه کامل بارگذاری شود
غیرفعال کردن حالت بارگذاری
×

مشاهده خبر

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سوره_ سومین نشست تخصصی از سلسله نشست‌های سه‌شنبه‌های سینمای سوره با موضوع تدوین در فیلم کوتاه، به همت گروه سینمای دانشکده هنر دانشگاه سوره با همکاری انجمن علمی سینما و کانون فیلم سوره روز سه‌شنبه، مورخ 4 آبان‌ماه 1400 ساعت 19 الی 21 به صورت مجازی در سامانه سیباد دانشگاه سوره برگزار شد.

  در این وبینار عماد خدا بخش، تدوینگر سینما و تلوزیون، به عنوان سخنران و محمدحسین یاوری به عنوان دبیر نشست حضور داشتند.

در ابتدای جلسه محمدحسین یاوری ضمن خوش‌آمد گویی به حاضران و تشکر از معاونت فرهنگی دانشگاه سوره به معرفی عماد خدا بخش به عنوان سخنران جلسه پرداخت. خدا بخش در ابتدای سخنان خود به تأثیرات مقوله‌ی تدوین  در روند فیلمسازی پرداخت. او همچنین به لزوم حضور تدوینگر به عنوان عنصری مهم و تأثیرگذار در کنار کارگردان، پیش از مقوله‌ی فیلمبرداری اشاره کرد و تدوین را عنصری آمیخته به فیلم و نه جدای از آن خواند.

  افزون بر این عماد خدا بخش با اشاره به این نکته که رفع خطاهایی مثل بازی بد بازیگر یا ایرادات کارگردانی از عهده‌ی تدوینگر خارج است گفت: تدوینگر قرار نیست معجزه کند زیرا تصمیمات اساسی فیلم در صحنه گرفته می‌شود.

وی در ادامه بر اهمیت تعامل تدوینگر و کارگردان در تشخیص نقاط ضعف و قوت فیلم تأکید کرد و گفت: تدوینگر نیروی خلاقه‌ای است که در راستای ساخت فیلم فعالیت می‌کند.

 خدابخش با اشاره به پر اهمیت بودن نقش تدوینگر به عنوان اولین مخاطب یک اثر ساخته شده،  گفت: در فیلم‌هایی که حالت روایی دارند، تمرکز تدوینگر بیشتر روی بازیگران است و در چنین فیلم‌هایی، ما با شخصیت‌ها ارتباط بیشتری برقرار می‌کنیم.

در پایان، عماد خدابخش به کسانی که امکان تحصیل آکادمیک در رشته‌ی تدوین را ندارند، کسب تجربه‌های عملی و سعی در دانستن اصول کارگردانی و فیلمنامه‌نویسی را پیشنهاد کرد.

در انتهای جلسه به تمامی سوالات علاقه‌مندان در حوزه‌ی تدوین پاسخ داده شد.

 

 

 

اشتراک در:

کلمات کلیدی: سومین وبینار آموزشی، «تدوین در فیلم کوتاه»، انجمن علمی سینما و کانون فیلم، گروه سینما، دانشکده هنر، دانشگاه سوره

نظر خود را بنویسید