منتظر باشید تا صفحه کامل بارگذاری شود
غیرفعال کردن حالت بارگذاری
×

مشاهده خبر

دانشگاه سوره از نیمسال اول سال(1402-1401) دانشجوی دکتری در رشته تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر اسلامی می‌پذیرد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه سوره، دکتر مهران هوشیار بابیان این مطلب گفت: جلسات مربوط به مصاحبه داوطلبان تحصیل در رشته دکتری تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر اسلامی در روزهای 28 خرداد تا اول تیر سال جاری برگزار شد.

وی افزود: یکصد داوطلب که از سوی وزارت علوم واجد شرایط شناخته‌شده بودند به مدت 5 روز در جلسات مصاحبه شرکت کردند. این جلسات با حضور دکتر عطارزاده، دکتر آژند و دکتر زرشناس زیر نظر دکتر شهبازی، دکتر نظری و دکتر خجیر برگزار شد.

هوشیار با ارزیابی کیفی مصاحبه‌های انجام‌شده خاطرنشان کرد: تعداد شرکت‌کنندگانی که برای این رشته ابراز تمایل کردند قابل‌توجه بوده و ازنظر توان علمی در سطح مطلوبی قرار داشتند. تیم مصاحبه‌کنندگان دانشگاه سوره نیز سعی کرد استعدادها و توانایی علمی آنان را به‌خوبی شناسایی کرده و مورد ارزیابی دقیق قرار دهد.

عضو هیأت علمی دانشکده هنر دانشگاه سوره با اشاره به اینکه رشته تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر اسلامی تنها در 5 دانشگاه معتبر کشور ارائه می‌شود افزود: دانشگاه سوره نیز با گشایش این دوره به‌طور رسمی به جمع دانشگاه‌های فعال ارائه‌دهنده این رشته ملحق شد. به‌طور حتم وقوع چنین اتفاقی برای دانشگاه سوره بسیار حائز اهمیت است و از این نظر خوشحالم.

مدیر گروه مطالعات عالی هنر دانشگاه سوره بابیان اینکه سطح دکتری مهم‌تر و علمی‌تر است خاطرنشان کرد: ارائه مجوز جذب دانشجو تابع شرایط سخت‌گیرانه و جدی است. به همین دلیل سعی کردیم چه در جلسات مصاحبه و چه در زمان تشکیل کلاس‌ها از مهر 1401 بهترین و شناخته‌شده‌ترین اساتید را به کمک بگیریم.

هوشیار در پایان یادآوری کرد: دانشگاه سوره و دانشکده هنر به دلیل قدمت و سوابق درخشانی که در کارنامه خود دارد برای جذب دانشجو در مقطع دکتری انتخاب شدند. همه اعضای هیأت علمی تلاش می‌کنند با جذب 5 نفر دانشجو در سال تحصیلی پیش رو افراد متخصصی را در این رشته تربیت کنند.  

اشتراک در:

کلمات کلیدی: دانشگاه سورهدر حاشیه برگزاری مصاحبه تخصصی دکتری تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر اسلامی / جذب دانشجوی دکتری تابع شرایط سخت‌گیرانه است

نظر خود را بنویسید