منتظر باشید تا صفحه کامل بارگذاری شود
غیرفعال کردن حالت بارگذاری
×

مشاهده خبر

«داستان اسف‌انگیز یک صعود تبه کارانه به صحنه‌گردانی سِر پِرِسی لورن و شرکا» نام نمایش جدید دکتر غلامحسین دولت‌آبادی از استادان دانشگاه سوره است که در جشنواره تئاتر فجر به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه سوره  دکتر غلامحسین دولت‌آبادی با نمایش «داستان اسف‌انگیز صعود تبه کارانه...» نویسنده و کارگردان این نمایش در گفتگو با روابط‌عمومی دانشگاه سوره گفت: این نمایش با همکاری جمعی از هنرمندان با ذوق و خلاق و دو نفر از دانشجویان دانشگاه سوره به روی صحنه می‌رود. وی افزود: «شقایق صفاری سامانی» و «زینب سعیدی کوشا» از دانشجویان دانشکده هنر دانشگاه سوره هستند که در این نمایش با من همکاری دارند.

دولت‌آبادی درباره داستان نمایش گفت: «داستان اسف‌انگیز یک صعود تبه کارانه به صحنه‌گردانی سِر پِرِسی لورن و شرکا» عنوان کامل نمایشی است که دوره جمهوری‌خواهی رضاخان از خرداد 1302 تا پایان همان سال را روایت می‌کند. در پرده اول این نمایش، رضاخان تلاش می‌کند تا به مقام رئیس‌الوزرایی (نخست‌وزیری) برسد و در پرده دوم درصدد راه‌اندازی جمهوری‌خواهی و در دست گرفتن قدرت است و ادامه ماجرا ...

 

«شقایق صفاری سامانی» دستیار دوم کارگردان بود. وی درباره حضور و فعالیتش در این نمایش این‌طور می‌گوید: من در گروه کارگردانی بودم و به همراه تیم، حدوداً پنج ماه تمرین داشتیم. وی ادامه داد: من از ابتدای تمرین‌ها در این کار حضور داشتم و در جریان روند روخوانی متن و میزانسن بازیگران بودم.

وی در ادامه درباره روند انجام تمرین‌ها و اجرای صحیح آن به خبرنگار روابط‌عمومی دانشگاه سوره گفت: در طی تمرین‌ها من برنامه‌ریزی و چارت‌بندی تعویض لباس و گریم بازیگران را انجام دادم و در کل هر آنچه کارگردان در تمرین‌ها تذکر می‌دادند و به بازیگران آموزش می‌دادند من به‌صورت مکتوب به بازیگران منتقل می‌کردم.

«زینب سعیدی کوشا» مسئول صحنه پروژه گفت: من حدوداً یک ماه است که به تیم پیوستم و خیلی راحت و سریع با اعضا پیوند خوردم. همچنین در جهت تکمیل میزانسن‌ها و حرکات فرم و جایگاه بازیگران روی صحنه و ... همکاری می‌کردم و این همکاری را بسیار لذت‌بخش می‌دانم.

سعیدی کوشا ضمن اشاره به فعالیت‌های فوق، عکاسی در روز تست گریم و مسئولیت پرو لباس را نیز بر عهده داشته است و تماشای این نمایش را به همه توصیه می‌کند.

این نمایش در روز سه شنبه 4 بهمن در دو سانس ساعت 17 و 20 در مجموعه تئاتر شهر در حال اجرا است.

 

از راست به چپ:زینب سعیدی کوشا، شقایق صفاری سامانی و دکتر غلامحسین دولت‌آبادی

 

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک در:

کلمات کلیدی: دانشگاه سورهسوره‌ای‌ها به روی صحنه جشنواره تئاتر فجر می‌روند / اجرای استاد دانشگاه سوره به همراه دانشجویانش

نظر خود را بنویسید