منتظر باشید تا صفحه کامل بارگذاری شود
غیرفعال کردن حالت بارگذاری
×

مشاهده خبر

خمسه
 

به گزارش روابط عمومی دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه سوره_همزمان با فرا رسیدن ماه محرم، فرهنگ سرای بهمن «سوگواره خمسه» را از یکم تا دهم محرم از ساعت ۱۹ با تجمع عزاداران آذری مقیم تهران برگزار می کند. قرائت زیارت عاشورا، اقامه نماز جماعت مغرب و عشا، تعزیه خوانی، روضه خوانی، نوحه سرایی و سخنرانی مذهبی از بخش های این برنامه است که با حضور هیئت های مذهبی منطقه ۱۶ برگزار می شود و مداحان و سخنرانانی مانند داود علیزاده اردبیلی، شهروز حبیبی، غفور جعفری، کاظم غفارنژاد، حجت الاسلام غلامرضا خلیل نژاد و حجت الاسلام حبیبی در آن حضور خواهند داشت.

با توجه به فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری حسینی، تدابیر لازم برای هر چه باشکوه تر شدن مراسم عزاداری سالار شهیدان اندیشیده شده و فضاسازی و اکران طرح های فرهنگی و تبلیغات محیطی و سیاه پوش کردن و نصب طاق نصرت، نورپردازی و هماهنگی سیستم صوتی، طراحی و برپایی خیمه شکیل با نمادی از خیمه حضرت امام حسین (ع) برای برگزاری مراسم و میزبانی از هیئت ها و عزاداران حسینی در فرهنگ سرای بهمن انجام خواهد شد. از آنجا که رعایت پروتکل های بهداشتی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا الزامی است و با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر برگزاری مراسم عزاداری طبق ضوابط ستاد ملی مبارزه با کرونا، مکان هایی برای استقرار تونل ضدعفونی، تب سنجی عزاداران، توزیع ماسک بین افرادی که فاقد ماسک هستند، ضدعفونی کردن سطوح و در ورودی فرهنگ سرای بهمن تعبیه خواهد شد.

همچنین مراسم تعزیه خوانی با رویکرد گسترش و ترویج فرهنگ عاشورایی و احیای فرهنگ حسینی و تبیین نهضت تاریخ ساز امام حسین (ع)، با اجرای تعزیه توسط کانون کهربای تعزیه با حضور و اجرای تعزیه خوانان بنام کشور همچون میرزا ابوالفضل منبت کار، سید محسن هاشمی، داود آبایی، مهدی صیادی و بعد از اقامه نماز جماعت مغرب و عشا برگزار می شود. این اجراها به صورت زنده در صفحه اینستاگرام مرکز اسلامی بیرمنگام انگلستان نیز پخش خواهد شد.

نمایشگاه نگاه گذر عاشورا و یادمان عکس شهدا با نمایش آثار تصویرگری هنرمندان، تابلوهای استادان نقاشی و کتیبه های عاشورایی با هدف به تصویر کشیدن اهداف عاشورا از دیگر برنامه های این دهه است که در محوطه فرهنگ سرای بهمن میزبان شهروندان است. همچنین از ۱۰ خانواده معظم شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و مدافع سلامت منطقه ۱۶ نیز در مراسم ها تجلیل می شود.

علاقه مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره سوگواره خمسه می توانند با تلفن ۵۵۳۱۲۳۰۴ تماس بگیرند.

 

انتهای پیام/

اشتراک در:

کلمات کلیدی: فرهنگ سرای بهمن - سوگواره خمسه - ماه محرم - هیئت های مذهبی - حادثه عاشورا - کربلا - امام حسین

نظر خود را بنویسید